Yeni Adım Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği

TEKNOLOJİ ATÖLYELERİ

Gaziantep'in Şehitkâmil ilçesinde yoğun nüfuslu ve dezavantajlı gençlerin çoğunlukta olduğu mahallerinden Eyüp Sultan’da, mahalle gençlerinin geleceğine teknoloji eğitimi ile katkıda bulunmayı hedefliyoruz. Teknoloji Atölyesi ile gençleri; zamanın bilgi, teknoloji ve iletişim kanallarına uyumlu bir seviyeye getirerek; geleneksel meslek ve iş yapış biçiminin dışına çıkartıp daha geniş bir alanda kendilerini gerçekleştirmelerine imkân ve fırsat vermeyi amaçlıyoruz.

Sosyal Dönüşüm İçin Adım Atıyoruz

Mahallemizin sosyo-ekonomik şartlarına duyarlı bir şekilde hareket ediyoruz. Sosyal dönüşüme katkı sağlamak amacıyla teknoloji ve dene-yap atölyemizi açarak, STEM (Fen, Teknoloji, Mühendislik, Matematik), robotik ve bilgisayar kursları düzenliyoruz. Gençlerimizi geleceğin teknolojik dünyasına hazırlamak ve onların potansiyelini en üst seviyeye çıkarmak için çalışıyoruz.

Mahallenin gençleri bizim için geleceğin liderleri ve gelişim unsurlarıdır. Gençlik Merkezi ve Teknoloji Atölyemiz, onların yeteneklerini keşfetmelerine, kendilerini geliştirmelerine ve hayallerini gerçekleştirmelerine yardımcı oluyor. Bu süreç içerisinde özellikle işsiz bir kitlenin gayri ahlaki tutumlarda bulunmalarını, gayri meşru işlere bulaşmalarını ve madde bağımlılığının kullanıcısı ve pazarlamacısı olmalarını önlemeyi düşünüyoruz.

Geleceğe dair umutlarımızı birlikte inşa etmek için sizleri Gençlik Merkezi ve Teknoloji Atölyemize bekliyoruz.

İletişim

Adres: Eyüp Sultan Mahallesi, 20019 Nolu Cadde No:4, Şehitkâmil/Gaziantep

E-posta: yeniadimdernegi.gmail.com

Web Sitesi: www.yeniadim.org.tr